УЗД PDF Друк e-mail
Понеділок, 09 серпня 2021
Ультразвукова діагностика  - діагностичний метод для дослідження внутрішніх органів і тканин, який полягає у використанні ультразвукових хвиль з метою отримання монохромного зображення внутрішніх органів в режимі реального часу.
УЗД один з найпопулярніших методів діагностики в сучасній медицині. Настільки високу популярність метод отримав завдяки своїй інформативності, швидкості отримання результату, безпеці і відсутності протипоказань.

ПЕРЕВАГИ УЗД-діагностики в «Біосан плюс» :
*УЗД виконується за допомогою обладнання CANON (TOSHIBA)  експертного класу.
* Відсутність шкідливого опромінення, в зв'язку з чим дану процедуру можна проходити кілька разів на рік (в ході лікування).
*Наявність УЗ-сканерів останнього покоління, що дозволяють проводити максимально точну діагностику.
*Висока інформативність дослідження.
*Можливість дослідження практично будь-яких систем організму.
*Не потребує серйозної підготовки.
Ультразвукова діагностика призначена для:
*Діагностики новоутворень
*Дослідження структури органів і тканин для оцінки можливих патологій
*Вимірювання розмірів органів
*Виявлення в органах і тканинах нетипових утворень (камені, кальцинати і т.д.)
*Контролю під час проведення інвазивних процедур
*Візуалізації плода під час вагітності
 
ВИДИ УЗД В НАШОМУ МЕДЦЕНТРІ :

*УЗД щитопдібної залози. Дає вичерпну інформацію про розташування, розмір і структуру органу.

*УЗД печінки. Показує особливості будови органа: кровопостачання, форму і розміри, ознаки об'ємних новоутворень.

*УЗД жовчного міхура і проток. Дає оцінку розташування органа, його розміри, в тому числі стінок, діаметру жовчних проток, скорочувальної функції, наявності включень  і новоутворень.

*УЗД підшлункової залози. Показує місце розташування органу, його розміри, виразність контурів і будову паренхіми, ехогенність.

*УЗД селезінки. Визначає розмір органу, аномалії розвитку, виявляє новоутворення.

*УЗД рідини в черевній порожнині. Проводиться при гострій абдомінальній патології, злоякісної патології, травмах з підозрою на розрив органів, гінекологічних захворюваннях.

*УЗД нирок. Показує наявність новоутворень, каменів, запалень, відторгнення трансплантата, судинних дефектів, скупчення рідини, наявність повітря в нирково-мискової системі, дистрофічних змін, вроджених аномалій.

*УЗД наднирників. Інформує про наявність / відсутність пухлин, гіперплазії, наявності кіст, гематом, запалень.

*УЗД сечоводів. Показує зміни сечоводів і виявляє кількість каменів, їх розміри і локалізацію.

*УЗД сечового міхура. Проводиться для визначення контурів, обсягу, розмірів і товщини стінок, встановлення обсягу так званої залишкової сечі, оцінки роботи сечоводів, виявлення новоутворень, постановки діагнозу сечокам'яної хвороби, виявлення патологій, виявлення запалень.

*УЗД уретри. Оцінюється будова, стан стінок, а також ширина просвіту сечівника.

*УЗД передміхурової залози. Дозволяє виявити: гіперплазію, збої в сечостатевій системі, рак, захворювання сечового міхура, простатит, еректильну дисфункцію.

*УЗД  калитки.  Спостерігає та діагностує порушеня  роботи яєчок, виявляє наявність кіст та пухлин, виявляє джерело болю та набряку.

*УЗД органів малого тазу. Досліджуються яєчники і фаллопієві труби, матка, сечовий міхур, а також визначається вагітність на ранньому терміні.
Дозволяє: вчасно діагностувати позаматкову вагітність; зафіксувати завмирання плода; діагностувати патологічні процеси у плода; місце розташування і розміри міомних новоутворень; визначити злоякісну пухлину; діагностувати розростання клітин ендометрію за межами матки; зафіксувати зміщення спіралі; діагностувати ендометріоз; діагностувати розростання поліпів; діагностувати рак внутрішньої слизової оболонки матки; оцінити прохідність маткових труб; виявити зміни в формі матки.

*УЗД молочних залоз. Проводиться з метою діагностики та профілактики дисфункції органу, виявлення новоутворень, контролю за процесом лікування, після операцій, для ревізії встановлених імплантів.

*УЗД фолікулогенезу. Проводиться при підозрі на патологію репродуктивної функції.

*УЗД щитоподібної залози і паращитовидних залоз. Виявить зміна в розмірах, пухлинні процеси і зміни в будові тканин і судин. Показами до проведення УЗД є  наявності безпліддя, перерваної або завмерлої вагітності, загрози під час вагітності, а також при підготовці до зачаття.
 

*УЗД лімфатичних вузлів. Дозволяє отримати детальну інформацію про локалізацію, розміри, форму, структуру і відносність  до прилеглих органів.

*УЗД слинних залоз. Дозволяє з'ясувати ступінь тяжкості і широту патологічного процесу, визначити розміри і локалізацію залоз, а також оцінити стан їх вивідних протоків і кровопостачання.

*УЗД м'яких тканин. Дає інформацію про різноманітні патологічні  стани, локалізовані  в шкірі і підшкірній жировій клітковині, м'язах і сполучних тканинах.

*УЗД очного яблука :це неінвазивне діагностичне обстеження, яке дає можливість візуально оцінити структури ока і тканин, які його оточують (кришталик, сітківка, очні м’язи, ретробульбарну  клітковина і т.д.).

*УЗД плевральної порожнини. Проводиться для діагностики та виявлення захворювань легень та плеври.

*УЗД суглобів. Дозволяє оцінити ступінь змін тканин суглоба, виявити причину хворобливих відчуттів.

*УЗД парних суглобів. Дозволяє візуалізувати м'язи, сухожилля, хрящі, зв'язки, суглобову сумку. Проводиться діагностика як ураженого, так і здорового суглоба для порівняння.

*УЗД сухожиль. Дозволяє оцінити безперервність, товщину і рівномірність сухожилля, кількість синовіальної рідини для сухожиль, що мають синовіальну оболонку.

Як відбувається ультразвукова діагностика?

 Ультразвукове дослідження безпечне і може проводитися багаторазово за короткий проміжок часу.
Перед ультразвуковим дослідженням пацієнт оголює ділянку обстеження і лягає на спеціальну кушетку. Спеціаліст проводить дослідження за допомогою  датчика, який щільно, але акуратно притискається до шкіри. Щоб поліпшити якість дослідження і полегшити рух датчика по шкірі застосовується гіпоалергенний гель на водній основі.

*Детальнішу інформацію можна отримати за номером телефону : 067 727 66 10  *

УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур і жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка).

УЗД органів черевної порожнини - наочний метод діагностики захворювань органів черевної порожнини (підшлункова залоза, селезінка, печінка, жовчний міхур і жовчні протоки). Особливістю дослідження є його висока інформативність, одномоментність оцінки декількох органів при поєднаній їх патології, швидкість проведення і абсолютна безпека, що дозволяє виявляти захворювання на ранній стадії, а також оцінювати їх протягом в динаміці, в тому числі при вагітності.

Захворювання, які виявляються за допомогою УЗД органів черевної порожнини

1)Захворювання печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів - проявляються болями в правому підребер'ї, пожовтінням шкірних покривів, сверблячкою шкіри, відчуттям  гіркоти у роті або почуттям переповненості шлунка після їжі. Також можливе збільшення живота в об'ємі, зміна характеру стільця, підвищення температури тіла і загальна слабкість.

*Злоякісні утворення печінки (як первинні, так і метастатичні), доброякісні пухлини печінки (гемангіома, ліпоми, аденоми і т. п.);

*Гострі і хронічні гепатити, гепатози і цирози печінки (аліментарний, алкогольний, вірусні, медикаментозний і т. п.);

Осередкові утворення печінки - абсцеси, кісти або паразитарні ураження (альвеококкоз, ехінококоз);

*Жовчнокам'яна хвороба та її ускладнення (печінкова колька, механічна жовтяниця);

*Гострий або хронічний холецистит, водянка міхура або перфорація його стінки;

*УЗ діагностика пухлин жовчного міхура і жовчовивідних шляхів (поліпи, рак жовчного міхура і жовчовивідних шляхів), а також вроджених аномалій їх розвитку.

2)Захворювання підшлункової залози - проявляються оперізують болями в епігастрії та лівому підребер'ї з іррадіацією в спину, нудотою, блювотою, зміною характеру стільця, зниження апетиту і загальною слабкістю. При ураженні великого обсягу залози розвивається цукровий діабет.

*Гострий і хронічний панкреатит, кісти підшлункової залози;

*Злоякісні пухлини (рак, аденокарцинома і т. п.), доброякісні пухлини підшлункової залози (цистаденома, ліпома і т. п.);

*Дифузні зміни структури підшлункової залози (атрофія, ліпома, фіброз і т.п.) і її протоки (наявність включень, дилатація);

3) Захворювання селезінки - проявляються болями в лівому підребер'ї, лихоманкою, збільшенням лімфатичних вузлів, блідістю шкірних покривів, синцями і схильністю до кровотеч.

*Доброякісні (гемангіома, лімфангіома) і злоякісні (гематосаркоми, фібросаркома і т. Д.);

*Травматичні ураження селезінки (часто при ДТП), кісти, абсцеси.

4) Інші захворювання органів черевної порожнини

*злукова хвороба після операцій на органах черевної порожнини;

*апендицит, кишкова непрохідність, перитоніт, міжкишкові абсцеси;

*хронічна серцева недостатність з розвитком асциту, його диференціальна діагностика;

*неспецифічні запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, дивертикуліт, синдром «подразненого кишечника»).

Підготовка до проведення УЗД органів черевної порожнини

Підготовка до процедури УЗД органів черевної порожнини дуже важлива, так як від неї залежить інформативність дослідження. Для успішного проведення УЗД необхідно дотримання дієти: виключити з раціону за 2-3 дні овочі, фрукти, чорний хліб і молочні продукти. Дослідження проводиться натще - останній прийом їжі не пізніше ніж за 8-10 годин перед УЗД. Бажано спорожнити кишечник природним шляхом. Додатково можна прийняти Еспумізан - 2 капсули х 3 рази в день напередодні або активоване вугілля - 4-8 таблеток на ніч.

Як проходить процедура УЗД органів черевної порожнини?

УЗД проводиться поліпозиційно, тобто в положенні пацієнта на спині, на правому і лівому боці, що дозволяє комплексно оцінити органи черевної порожнини. При цьому лікар використовує УЗ датчик і спеціальний гель, який наноситься на передню черевну стінку. Протипоказань до дослідження немає, процедура безпечна як для вагітних, так і для маленьких дітей.

Своєчасне звернення до лікаря допоможе зберегти Ваше здоров'я.

Не відкладайте лікування, телефонуйте прямо зараз.

Детальнішу інформацію можна отримати по телефону :+38(067)7276610


 

 
Стежте за нами у соціальних мережах